Při skladování věcí dělají lidé často základní chyby, kterými mohou skladované věci buďto znehodnotit nebo si zbytečně zkomplikovat další práci s nimi. Pojďme se na tyto chyby podívat, abychom se jim příště mohli vyhnout.
1) Skladování bez systému. K nejčastějším skladovacím chybám patří absence organizace. Doporučujeme proto roztřídit skladované věci podle kategorií a označit je štítky, tak abyste v nich měli vždy přehled. Štítky by měly být popsány důkladně – pokud budete mít krabici označenou „sportovní pomůcky pro děti na léto“, jistě i za dva roky poznáte, co v ní je. Oproti tomu krabice, na níž je napsáno jen „děti“, vás může brzy vystavit situaci, že už prostě nevíte, co v ní je. Ušetříte si tak spoustu času, který byste jinak v budoucnu strávili hledáním.
2) Použití nevhodných obalů. Svoje věci skladujte ideálně v kvalitních skladovacích boxech nebo pevných kartonových krabicích. Pytle na odpadky nebo igelitové tašky nejsou právě ideální možností. Pro skladování papírů se obvykle hodí organizační šanony nebo krabice, pro oblečení vakuové pytle nebo věšáky – analogicky lze dohledat vhodné způsoby skladování pro další předměty.
3) Zapomínání na pravidelnou kontrolu. Skladované věci je vhodné alespoň jednou za čas zkontrolovat. Samozřejmě čím více může skladovaná věc potenciálně podléhat zkáze, tím častější by kontrola měla být. To se netýká jen věcí uložených v pronajatých skladech, ale třeba i potravin doma ve spíži. Věci, které se zkazily nebo již víte, že je nebudete potřebovat, je vhodné průběžně likvidovat, aby se vám zbytečně nehromadily.